Dachy płaskie

Profesjonalnie wykonana izolacja natryskowa wymaga odpowiednio przygotowanego podłoża, na które zostaje, w sposób hydrodynamiczny, naniesiona ciecz. Prawidłowe przeprowadzenie tego procesu wymaga dysponowania specjalistycznym sprzętem, ponieważ precyzyjne wypełnienie wszystkich szczelin, jest możliwe wyłącznie przy użyciu urządzenia dwu-składnikowego dozowania. Tak nałożona ciecz, w jednym momencie staje się maksymalnie twardą powłoką piany poliuretanowej, zamknięto-komórkowej i jednocześnie rozpręża się aż 30-krotnie. Tym samym, jest w stanie, niemal błyskawicznie stworzyć bezszwową oraz całkowicie jednolitą strukturę zewnętrznej warstwy dachu. Możemy zagwarantować naszym klientom najwyższą jakość oferowanych usług, ponieważ systemy, którymi dysponujemy żelują już w przeciągu paru sekund, od połączenia się z podłożem. Błyskawiczne pęcznienie, a także stygnięcie formułuje suchą, gazoszczelną i trwale związaną z podłożem hydro i termo-izolacyjną warstwę monolityczną. Sam poliuretan, to natomiast materiał charakteryzujący się wysoką lekkością, dlatego w żaden sposób nie przeciąża dachowej konstrukcji.

down

dachyplsakie.jpg

Izolacja natryskowa, poliuretanowa już od ponad 35 lat jest uznawana za lidera rynkowego, w swojej kategorii. Jej dominującą obecność można dostrzec zarówno na nowo powstających połaciach dachowych, na całym świecie, jak i tych remontowanych. Całkowite zlikwidowanie kosztów ponoszonych na wymiany, bądź remonty standardowych izolacyjnych pokryć dachowych, a także znaczące obniżenie wydatków na ogrzewanie i klimatyzowanie obiektów, sięgające od 30 do 70 % oszczędności, to powszechne skutki eksploatowania naszych systemów izolacji natryskowej.

down

Nałożenie powłoki ochronnej, polimocznikowo-elastomerowej, to kolejny krok, po pokryciu powierzchni właściwą warstwą piany poliuretanowej. Ta druga powłoka zabezpieczająca ma za zadanie zaasekurować dach przed wpływem promieniowania UV, zoptymalizować efektywność funkcji hydro-izolacyjnej oraz ochronić powierzchnię przed powstaniem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych.

down

Polimocznik elastomerowy, samodzielnie zakładany, bezpośrednio na zewnętrzną połać dachową kształtuje w pełni trwałą, a także jednolitą powłokę hydro-izolacyjną, na której nie ma śladu żadnych połączeń.

down

Systemy dachowe

Systemy dachowe wymagają wykorzystywania produktów o wysokiej gęstości, która przewyższa gęstość natryskowej pianki ściennej, styropianu, czy pian używanych wewnątrz poddaszy, dlatego takimi parametrami cechują się nasze systemy. Instalowana powierzchnia izolacyjna, jest zoptymalizowana pod kątem wytrzymywania nacisków wywieranych podczas wykonywania typowych czynności konserwacyjnych oraz chodzenia. Waga systemu nie jest może wysoka, w przełożeniu na m2 powierzchni, jednak jego odpowiednia struktura wewnętrzna gwarantuje właściwe parametry wytrzymałości zarówno na wspomniany wyżej nacisk, jak i rozciąganie. Oprócz tego polecamy oraz wykonujemy zakładanie dodatkowej powłoki zabezpieczającej, którą jest 100% polimocznika elastomerowego. Charakteryzuje się on doskonałymi parametrami rozciągliwości, twardości i ścieralności, gdzie jego gęstość sięga powyżej 100 kg/m3, a grubość wynosi 1,0 -2,5 mm.

down

Ceny urządzeń

Ceny profesjonalnych urządzeń, służących do wykonywania fachowych aplikacji dachowych, są względnie wysokie, jednak nawet dysponowanie tego rodzaju, najwyższej klasy, innowacyjnym sprzętem nie jest wystarczające. Do efektownego wykonania takiego zadania niezbędne jest również posiadanie ponadprzeciętnych umiejętności, a także technicznej wiedzy, w odpowiednim przetwarzaniu, nanoszeniu, jak również doborze optymalnych elastomerów i poliuretanów, w stosunku do „pracujących”, dachowych połaci. Konieczne, jest też posiadanie cennego doświadczenia podczas przeprowadzania profesjonalnej oceny podłoża oraz jego prawidłowego przygotowania. Przygotowanie to, rozumie się m.in. przez wykonanie, bardzo często wymaganej renowacji podłoża, czy też tworzeniu tzw. „matryc”. To właśnie z powodu tych wszystkich zależności przyczynowo-skutkowych, a także ww., ważnych czynników, wykonanie poprawnej, natryskowej izolacji dachowej, która była by zgodna ze sztuką budowlaną znajduje się poza zasięgiem zdecydowanej większości wykonawców branżowych. Rzetelnej realizacji takiej pracy może podjąć się jedynie dosyć wąskie grono odpowiednio przeszkolonych, wyspecjalizowanych oraz wyposażonych firm.

down

Fachowo zaplanowane założenie powłoki elastomerowej, bądź też z poliuretanową pianką zapewnia, że obiekt zostanie wyposażony w niebywale trwałą, bezbłędnie scaloną oraz zupełnie bezszwową hydro i termo, lub hydro izolację. System ten, może się poszczycić imponującymi właściwościami przewodnimi, takimi jak: hydro-izolacyjność; paraizolacyjność, gdzie poziom nasiąkliwości nie przekracza 2% (gwarantując zawsze suche podłoże); termoizolacyjność; wyjątkowo silna adhezja do podłoża (brak występowania mechanicznego mocowania). System ten, jest również całkowicie odporny na samoistną degenerację, będącą rezultatem różnic temperatur występujących w różnych porach roku oraz powstawanie pęknięć, wywołanych konstrukcyjnymi prężeniami.

down