Hale przemysłowe

Fachowo zaplanowane założenie powłoki elastomerowej, bądź też z poliuretanową pianką zapewnia, że obiekt zostanie wyposażony w niebywale trwałą, bezbłędnie scaloną oraz zupełnie bezszwową hydro i termo, lub hydro izolację. System ten, może się poszczycić imponującymi właściwościami przewodnimi, takimi jak: hydro-izolacyjność; paraizolacyjność, gdzie poziom nasiąkliwości nie przekracza 2% (gwarantując zawsze suche podłoże); termoizolacyjność; wyjątkowo silna adhezja do podłoża (brak występowania mechanicznego mocowania). System ten, jest również całkowicie odporny na samoistną degenerację, będącą rezultatem różnic temperatur występujących w różnych porach roku oraz powstawanie pęknięć, wywołanych konstrukcyjnymi prężeniami.

down

cc

Za sprawą hydrodynamicznego natrysku piany PUR, w błyskawicznym czasie uzyskujemy skuteczną izolację hal, która jest optymalnie efektowna, bez względu na kształt budynku, czy jego, nawet najbardziej wymagającą konstrukcję. Zastosowanie tej piany zapewnia skuteczne zabezpieczenie przed wilgocią, wodą oraz korozją, a także usztywnia i wygłusza konstrukcję obiektu halowego.

down

Izolacja pianką poliuretanową

Porównując prace izolacyjne wykonywane z udziałem pianki poliuretanowej i te, realizowane w ramach innych systemów, można dostrzec, że ogromna przewaga tej pierwszej, uwidacznia się choćby w szybkości jej aplikacji, która sięga nawet do 500mkw dziennie. Zważywszy na fakt, iż każda doba przestoju wywołana ciągnącymi się pracami izolacyjnymi, staje się przyczyną dużych strat finansowych dla przedsiębiorstw, czas wykonania izolacji, jest niezwykle istotnym czynnikiem w gałęzi tego przemysłu.

down

Oczywistą konsekwencją ogromnych powierzchni hal przemysłowych, są wysokie koszty ich ogrzewania, które bardzo często przesądzają o rzeczywistej opłacalności utrzymania całej produkcji. Dlatego wybór skutecznego oraz sprawdzonego systemu termoizolacyjnego zaowocuje potężnymi korzyściami finansowymi, które będą się przejawiać w niskich rachunkach.

down

Koszty inwestycji

Koszty poniesione z tytułu zainwestowania w solidną termoizolację mogą się wydawać wysokie, jednak praktyka pokazuje, że zwracają się one w czasie krótszym niż 10 lat, który to okres ulega ciągłemu skracaniu, z uwago na nieustający wzrost cen energii. Minimalnie niski poziom infiltracji, czyli doskonała szczelność izolacji wykonanej przy użyciu pianki, zdecydowanie upraszcza budowanie chłodni, lub też obiektów magazynowych, gdzie priorytetem jest utrzymanie niezmiennego mikroklimatu, bez względu od zmieniających się warunków atmosferycznych.

down

Piana poliuretanowa, to niekwestionowany lider rynkowy w swojej kategorii, z uwagi na bezszwową strukturę, a także brak zagęszczenia pary wodnej. Dzięki tym właściwościom, nie tylko zapewnia ona skuteczną izolację termiczną, ale także usztywnia całą konstrukcję, zabezpieczając ją jednocześnie przed pojawianiem się korozji i wilgoci. Najlepszym i jednocześnie najczęstszym wyborem dla hal produkcyjnych, w których zbędny jest ciepły klimat pracy, są izolacje przeciwskropleniowe, niedopuszczające do powstawania zjawiska skraplania się wody na dachowym poszyciu.

down

W przypadku produkcji chemicznej izolacja przeciwskropleniowa gwarantuje zapewnienie skutecznej ochrony przed środowiskiem agresywnym oraz korozją. W sytuacji, kiedy utrzymanie ciepłego klimatu pracy, jest kwestią nadrzędną, a uboczne skutki produkcji, to para wodna oraz ciepło, wywołujące dużą wilgotność powietrza, z ogromnym powodzeniem stosuje się izolację przeciwskropleniową termicznie. Jej wykorzystanie sprawia, że nie dochodzi do skraplania się wody oraz utraty cennego ciepła.

down

Izolacje termiczne

Izolacje termiczne wykonywane z pianki poliuretanowej, zamknięto- komorowej stosuje się w przypadku hal produkcyjnych, które wymagają stabilnego utrzymania mroźnych temperatur, bądź ogrzewania. Właściwie dobrana grubość izolacji odbija się na ponoszonych w przyszłości wydatkach związanych z chłodzeniem lub ogrzewaniem. Bardzo niski poziom infiltracji charakterystyczny dla izolacji pianką zamknięto- komorową zdecydowanie upraszcza tworzenie wentylacyjnych systemów z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacją.

down