Kurniki, Obory, Stajnie

Najczęściej spotykane problemy, w obiektach tego rodzaju, to niewystarczająca izolacja cieplna, nieuregulowany przepływ powietrza, będący konsekwencją błędnie wykonanej konstrukcji, bądź pojawieniem się niedopuszczalnych luk w „izolacji tradycyjnej” i wykraplanie się pary wodnej. Zamknięto komórkowa piana, jest doskonałą izolacją dla chlewni, przechowalni, kurnika, bądź obory, ponieważ charakteryzuje się pełną odpornością na wilgoć, nienasiąkliwością i gazoszczelnością, a przy tym skutecznie chroni przed kapaniem wody, czy roszeniem.

down

commercial15

Wykorzystanie piany zamknięto-komórkowej

Wykorzystanie piany zamknięto-komórkowej do wykonania izolacji kurnika, obory, czy też chlewni, zaowocuje niezwykle błyskawiczną realizacją, stworzy możliwość efektownego przysposobienia istniejących już, niekoniecznie nowych obiektów do pełnienia takiej roli, bez konieczności wydawania pieniędzy na nowe inwestycje budowlane, a także zoptymalizuje ogólne wydatki. Współczesne, nowoczesne rolnictwo, już w sposób powszechny wykorzystuje pianę zamknięto-komórkową do izolowania chlewni, obór, kurników oraz przechowalni.

down

Termoizolacja wykonywana przy użyciu piany poliuretanowej , w branży rolniczej, jest z powodzeniem wykorzystywana do ocieplania obiektów o najróżniejszych konstrukcjach oraz skomplikowanych formach. Doskonale sprawdza się również, jako ocieplenie poddachowych przestrzeni oraz wygłuszenie.

down

Wykorzystywanie izolacji natryskowej

Wykorzystywanie izolacji natryskowej wykonanej pianą, w branży rolniczej, jest uzależnione od zintegrowania ekologii tej piany, z możliwością zagwarantowania każdej konstrukcji skutecznej termoizolacji, co zaowocowało niezwykle częstym używaniem tego systemu do ocieplania obiektów hangarowych. Wysoka konkurencyjność tego produktu utrzymuje się też z uwagi na fakt, iż właściwości wymiarowe, a także cieplne , są stabilne przez okres całej eksploatacji.

down

Termoizolacja natryskowa

Termoizolacja natryskowa realizuje wszystkie, obowiązujące standardy i normy, a także dysponuje certyfikatami, które są obowiązkowo wymagane na terenie całej Europy. Dożywotnia sprawność tej piany, jej pełne bezpieczeństwo dla hodowli zwierząt i drobiu, bark wywoływania jakichkolwiek obciążeń na konstrukcję budynku oraz brak konieczności jej dodatkowej obsługi sprawiają, iż jest to produkt chętnie i często wybierany przez konsumentów.

down

Unijny program mający na celu wspieranie hodowli zwierząt, przyczynił się do zdecydowanego wzrostu inwestycji wykonywanych w ramach dynamicznego rozwoju tej branży. W związku z tym, że piana  posiada wysokie wskaźnikiarrow termoizolacyjne oraz doskonałe wskaźniki wygłuszające, jest optymalnym wyborem dla ocieplania kurników oraz hodowlanych ferm. Dodatkowo, w jej składzie nie ma formaldehydów, freonu, lotnych związków organicznych a także żadnych, innych, szkodliwych substancji, co sprawia, że w jej otoczeniu można hodować drób w całkowicie ekologicznych warunkach.

down