Piana otwarto komórkowa

Piana o otwartych komórkach jest dwuskładnikowym systemem do wytwarzania półsztywnej pianki poliuretanowej, o gęstości 11 kg/m3 i strukturze komórek otwartych.

Powłoka energooszczędna

Izolacja ta, tworzy całkowicie jednolitą powłokę energooszczędną, która nie posiada znamion żadnego łączenia, rozrastając się 120- krotnie, w przeciągu zaledwie kilkunastu sekund, doskonale izolując całą powierzchnię. Produkt ten, precyzyjnie eliminuje wszystkie mostki termiczne, poprzez idealne uszczelnienie każdej szczeliny, szpary, pustej przestrzeni, czy łączenia. Pianka zdecydowanie optymalizuje energetyczne zdolności obiektu, nawet o 50 %, gwarantując przy tym zauważalną poprawę powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczeń, a także efektowne wygłuszenie konstrukcji. System ten, zapobiega także pojawieniu się niekorzystnych przepływów ciepłego powietrza z budynku, w czasie chłodnego okresu oraz jego napływaniu z zewnątrz, podczas upałów. Ważnym faktem, jest również informacja, iż czynnik odpowiadający za jego pienienie, to para wodna, a nie środki chemiczne, które wywołują liczne kontrowersje. Piana to najwyższej klasy produkt, który nie osiada, nie kumuluje wilgoci, nie zapada się, nie butwieje i nie odpada, nie zawiera też substancji przyciągających gryzonie, bądź insekty oraz nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu.

Kopertowy system izolacji poliuretanowej

Istota funkcjonowania izolacji poliuretanowej w „kopertowym systemie”, umożliwia skuteczne pozbycie się wszystkich problemów, jakie notorycznie pojawiają się przy standardowo wykonywanych ociepleniach tradycyjnych. Eliminacja tych problemów obejmuje również, tę najbardziej uciążliwą i zarazem kosztowną dolegliwość, a mianowicie wydobywanie się powietrza przez nieszczelności w izolacji, które powodowały straty w wysokości nawet do 30% energii klimatyzacyjnej oraz grzewczej.

down

Zdecydowaną charakterystyką piany o otwartych komórkach jest doskonały, wysokiej jakości surowiec, który zapewnia:

  • wyjątkowo trwałą adhezję do natryskiwanych powierzchni
  • brak negatywnego wpływu na otaczające środowisko i zdrowie człowieka, ponieważ nie zawiera freonu, formaldehydów, lotnych związków organicznych i żadnych innych szkodliwych substancji
  • brak kurczenia się materiału gwarantuje stabilność jego fizyczno-mechanicznych parametrów

down