Aranżacja salonu a oświetlenie

Urządzanie wnętrz to zawsze bardzo odpowiedzialne zadanie i choć w większości przypadków nie podchodzimy do niego z wystarczającą uwagą i zaangażowaniem, to później szybko okazuje się, że w danym pomieszczeniu brakuje wiele rozwiązań, które mogłyby znacznie ułatwić korzystanie z niego i komfort przebywania w nim. Nie inaczej jest w przypadku wizytówki każdego domu, czyli salonu lub pokoju gościnnego. W tym przypadku należy bowiem pamiętać nie tylko o sobie, ale też o zapewnieniu wygody wszystkim osobom, które w danym pomieszczeniu będą przebywały.

Odpowiednia ilość miejsca to jedno, a wyodrębnione strefy i zapewnienie dobrego oświetlenia – drugie.

O czym trzeba pamiętać organizując oświetlenie w takim miejscu jak salon?

Wiele możliwości

Nie da się ukryć, że w przypadku projektowania i planowania oświetlenia salony, przed osobą urządzającą wnętrze stoi naprawdę wiele możliwości.

Najbardziej standardowym rozwiązaniem już od wielu lat są żyrandole, choć obecnie ich wybór sprawia, że trudno powiedzieć o nich, jak o klasycznych źródłach światła. Nie zmienia to jednak faktu, że żyrandol sam w sobie nie daje wielkiego pola do manewru i bardzo często jedynym rozwiązaniem jest jego połączenie z innym rodzajem oświetlenie.

Dekoracyjnie, ale też praktycznie, doskonałym pomysłem jest wybór lampy podłogowej, która może stanowić punkt istotny dla oka nie tylko nocą, ale też w ciągu dnia.

Z technicznego punktu widzenia

Co niezwykle ważne, samo podłączenie i wykorzystanie w danym miejscu określonego źródła światła wymaga od nas uprzedniego przygotowania instalacji.

To z kolei oznacza, że odkładanie tematu światła na później może doprowadzić do sytuacji, gdy nie będziemy już mieli wyboru i koniecznym będzie zastosować tylko takie oświetlenie, które umożliwia nam obecna instalacja. To pokazuje, że dobre planowanie i organizacja to w każdym przypadku podstawa sukcesu.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: ISO!